Ton

Úvod / Nábytok / Ton

Stoličky, stoly, kreslá, barové stoličky, lavice či vešiaky. Jedinečné ohýbané drevo, štruktúra, ktorá láka na dotyk, harmonické tvary a špičokvá kvalita. To je TON, tradičný český výrobca nábytku, ktorý si zamilujete. 

Dizajnové stoličky TON

V roku 1861 v českej Bystřici pod Hostýnem otvorili továreň na ohýbaný nábytok. Jej zakladateľ Michael Thonet, podľa ktorého bola pomenovaná (v roku 1953 továreň pomenovali ako TON, skratkou názvu továrne na ohýbaný nábytok) , si toto miesto nezvolil náhodou – miesto bolo obklopené nádhernými bukovými lesmi. Odvtedy patria stoly a stoličky od našich západných susedov k dizajnérskemu klenotu.

Technológia ohýbania dreva sa pri výrobe používa dodnes. V premyslenej, zmodernizovanej a technologicky prešpekulovanej podobe. Stoly a stoličky TON sa tak stávajú symbolom kvality, jedinečného dizajnu a nesú v sebe odkaz generácií, ktoré rozumeli a rozumejú drevu. 

Kvalitný nábytok TON do pracovne aj do jedálne

Už od začiatku výroby si značka TON dáva záležať na vývoji nových technológií.  Vďaka využívaniu špičkových materiálov a spojenieu s dizajnérmi, ktorí svojej práci dokonale rozumejú sa postupne prepracovali na prvotriedneho výrobcu kvalitných stolov a stoličiek, o ktoré je záujem po celom svete.

Nábytok, ktorý splní vaše túžby

Na výrobu nábytku značky TON sa používa niekoľko druhov drevín – buk, dub, jaseň či americký orech. Každý jeden z nich má jedinečnú štruktúru, kresbu aj farbu, ktorá sa odrazí vo finálnom produkte. Povrchová úprava je zvyčajne transparentná – vo forme laku či oleja, aby najlepšie vynikla štruktúra dreva. Ak však máte iné požiadavky, TON vám vyhovie. Spolu s ich dizajnérmi dokážeme namiešať a pripraviť ľubovoľnú farbu podľa vášho priania.

Tvorcovia TON spolupracujú s prvotriednymi dizajnérmi a architektmi, netolerujú plytvanie a k prírode pristupujú s rešpektom a láskou. K drevu pristupujú ako k živému materiálu, v letných mesiacoh ho kropia, v chladnejších dosúšajú. Vďaka láskavému prístupu vás poteší jedinečná kvalita a odolnosť nábytku TON. Pozvite ju k sebe domov. 

Nábytok TON v kuchynských štúdiách DOMOSS

  • sieť štúdií po celom západnom Slovensku
  • široká ponuka stolov, stoličiek, barových stoličiek či vešiakov TON
  • doladenie kuchyne a jedálne spolu s nábytkom do posledného detailu 
  • služby kuchynských dizajnérov
  • vizualizácia (3D) návrh kuchyne samozrejmosťou
  • zariadenie spotrebičmi, montáž, servis

Našim zákazníkom ponúkame len to najlepšie. Preto nájdete v našich kuchynských štúdiách aj TON. Inšpirujte sa priamo v showroomoch DOMOSS – kuchyne SYKORA.

Fotogaléria

Pozrite sa späť na

Nábytok