Pracovná doska z technického kameňa

Technický kameň je materiál, ktorý má vysokú odolnosť voči akýmkoľvek nárazom a súčasne pôsobí prirodzene. Výroba takejto pracovnej dosky umožňuje využiť široké spektrum farebnosti, čo otvára dvere originalite. Veľkou výhodou pracovnej dosky z technického kameňa je jednoduchá údržba. Nenasáva do seba žiadnu vlhkosť a nemení farebnosť ani pri veľkej záťaži. Ak na ňu položíte rozpálený plech či hrniec, nepoškodí sa.  Pozor však na pády nožov či iných ostrých predmetov. Dosku môžu poškriabať, nie však poškodiť. To je azda jediná nevýhoda pracovnej dosky z technického materiálu.

Kvalitné pracovné dosky z technického kameňa pre naše štúdiá dodáva firma Grandstone. V našich štúdiách používame najmä značku Silestone alebo Technistone. Vybrať si môžete aj z pracovných dosiek z technického kameňa od spoločnosti Designstone.

Technistone je technický kameň vyrobený z drveného granitu a kremičitého piesku. Častice spája polyesterová živica. Zvýšená odolnosť voči mechanickému poškodeniu a nenasiakavosť robia z neho kráľa medzi pracovnými doskami z technického kameňa. Neublíži mu akokoľvek rozpálený hrniec a ostrý nôž na ňom nezanechá ani najmenšiu cestičku. Čokoľvek na pracovnej doske z Technistone pripravíte, povrch vždy bez problémov vyčistíte. Nemá žiadne póry, preto je vždy nielen čistý, ale aj bez baktérií. Nevýhodou materiálu Technistone je to, že pri spájaní vznikajú spáry, ktoré treba zabezpečiť proti vnikaniu nečistôt. Ide však o veľmi jednoduché a elegantné riešenie.

Všetky pracovné dosky z lešteného technického kameňa ponúkame v troch prevedeniach povrchov:

  • Leštený
  • Matný
  • Štruktúrovaný

Technický kameň tvorí z 90 % zmes pomletého kameňa a 10 % umelá živica. Dá sa ľahko tvarovať, preto s ním naši návrhári radi pracujú. Pri spájaní dosiek nevznikajú medzery, čím sa zvyšuje jeho hygienickosť. Na pracovnej doske z technického kameňa môžete bez obáv krájať aj mäso bez toho, aby ste dosku poškodili a doska súčasne nasávala pachy.

Pracovná doska z technického kameňa je náročnejšia na výrobu, čo sa prejavuje vo vyššej cene. Investícia sa však vráti v podobe dlhej životnosti a neopotrebovanosti pracovnej dosky. Čo vás možno poteší najviac, je osadenie kuchynského drezu bez akýchkoľvek špár.