MASÍVNE PRACOVNÉ DOSKY

Masívne drevo dáva kuchyni  známku dokonalosti. Prináša do priestoru prirodzenú krásu a kus prírody. Masívne drevo dáva kuchyni život a pôsobí luxusne. Emočne nádherné pocity pri pobyte v kuchyni spôsobujú práve prírodné kresby na masíve dreva. Dubové a bukové drevo sú najpoužívanejšie materiály na výrobu masívnej pracovnej dosky.  Masívna pracovná doska pôsobí v kuchyni prirodzene a vytvára harmonické teplo, vyzýva na dotyk.

Špeciálnou úpravou povrchu masívu sa pracovná doska stáva takmer nezničiteľnou. Odoláva mechanickým nárazom, pôsobeniu vody či iných tekutín. Nikdy na nej však nekrájate potraviny a neukladajte na ňu horúci hrniec. Vždy použite doštičku na krájanie a podložku pod hrniec. Ak rozlejete vodu, vždy dosku poutierajte do sucha. Sú to odporúčania, ktoré sa oplatí dodržiavať. O každú pracovnú dosku sa treba starať, masív si vyžaduje viac vašej pozornosti.

Aby na doske nevznikali rôzne plesne, nemnožili sa baktérie či nezachytávali sa nečistoty, vždy ju výrobca ošetrí špeciálnym olejovým náterom. Takto odoláva pracovná doska aj vlhkosti a tým sa zvyšuje jej odolnosť. Pri tomto type pracovnej dosky je nevyhnutné ju aj ďalej pravidelne ošetrovať olejovým náterom. Ale bez obáv, zvládnete to aj sami. Ošetrovací olej je ekologický, neobsahuje žiadne škodlivé látky, ktoré by prenikli do dreva a následne sa uvoľňovali.6